Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Stork Lift kurucusu ve Genel Müdürü Hassna El Khodi ile firmasi ve faaliyetleri üzerine sohbet ettik

Stork Lift kurucusu ve Genel Müdürü Hassna El Khodi ile firmasi ve faaliyetleri üzerine sohbet ettik

haber haber -
38 0

“Amacimiz tedarikçi ve müsterinin bulusma noktasi olmak.” diyen Hassna El Khodi, yeterli araca sahip olmayan veya bazi uluslararasi pazarlara ulasma sansi sinirli olan üreticilerin isini kolaylastirdiklarini söyledi.
Hassna Hanim merhaba. Stork Lift’in kurulus hikäyesini sizden dinleyebilir miyiz?
Merhaba, 2015 yilini Nisan ayinda Türkiye’ye geldim.
Balikesir’de faaliyet gösteren ‘Milano Ağaç Kaplama’ firmasinda, ihracat departmaninda çalistim. Temmuz 2015’te Türkiye’den ayrilmak zorunda kaldim, daha sonra Eylül 2015’te ‘Englishtime’ okulunda ingilizce ögretmenligine yapmak üzere geri döndüm.
2016 yi Eylül ayinda SRL Asansör ihracat departmaninda çalismaya basladim. SRL Asansör’de yak-lasik 2 yil çalistiktan sonra, Ekim 2018’de Kasim ayindan itibaren de kendi sirketim olan Stork Lift ile faaliyetlerimi sürdürüyorum. Stork Lift Asansor benim için bir sirketten daha fazlasi. Stork Lift mar-kasini bir kus isminden esinlenerek olusturduk. Mar-kamiz bizim için, akilda kalici, dokunabildigimiz ve var olan bir seydir.
Sektöre sundugunuz hizmetleriniz hakkinda bilgi verir misiniz?
Amacimiz tedarikçi ve müsterinin bulusma noktasi olmak. Yeterli araca sahip olmayan veya bazi uluslararasi pazarlara ulasma sansi sinirli olan üreticilerin isini kolaylastiryoruz. lyi bir üretim potansiyelimiz olabilir ama belki de iletisimimiz cok sinirlidir veya daha fazla potansiyel pazara ulasmak için yetersizdir. Burada bu eksiklikleri gidermek için tecrübe ve hizmetlerimizi sunuyoruz. Hedef ülke pazarinda, o ülke dillerini kullanan temsilciler vasitasiyla müsteri/ tedarikci arastirmalari yapiyoruz. Bulunan firmalarin müsteriyi tanimalarina yardimci olacak bilgilendir-meleri yaparak, is birligi imkanlarini arastiriyor, iste-nilen ithalat/ihracat prosesinin sonuclandirilmasina destek veriyoruz.
Hizmetlerinizin tercih edilmesini saglayan rekabet-ci avantajlariniz nelerdir?
Stork Lift olarak müsterilerimizle seffaf bir sekilde iletigim kuruyoruz. Dogru partner ile çalismak, za-manlama ve kalite konusunda hassas olan, konfor arayan potansiyel müsterilerimizin tercihi oluyoruz.
iletisim araçlarin birlestirerek satin alma ve satis sürecini cok daha kolay hale getiriyoruz. En uzagi yakin yapiyor ve yerel üreticilere evrensel pazara açılma sansi sunuvoruz.
ihracat odakli bir firma olarak asansör ihracati konusunda Türkiye’nin dünyadaki yeri hakkin-da ne düsünüyorsunuz?
Aslinda su anda Türkiye’nin satis açisindan hala dünyanin önde gelen ihracatçilari arasinda ol-mak için ok uzakta oldugunu söyleyebilirim.
Türkiye, üretim anlaminda özellikle makine ve tekstil açisindan büyük bir potansiyele sahip.
Ancak üreticilerin kendi bünyelerinde ya da dışardan sardan hizmet alarak ihracat departmanlarina çok daha fazla emek vermeleri gerekiyor. ihracat ve pazarlama konusunda firmalarin dogru yatirim yapmalari halinde, Türkiye’nin ihracatçı
ülkeler arasinda ilk siralara yükselecegini söylebilirim.

ihracat konusunda ülkemizin avantajlari ve dezavantajlari nelerdir? Karsilastiginiz so-runlar ve bu sorunlara dair çözum onerilerinizi aktarir misiniz?
Türkiye büyük sanayi bölgelerine ve üretim kapasitesi acisindan büyük bir potansiyele sahip. Ancak üretimdeki bu maksimum potan-siyelin müsterilere dogru sekilde ulastirilmasi gerekiyor. Bu nedenle satis departmanlarimizi ve özellikle ihracat departmanlarimizi gelis-tirmeliyiz. Bunu yapmak icin editimler düzen-leyerek potansiyel ihracat is gücüne yatirim yapmaliyiz. Daha fazla ihracat hizmeti sun-mali ve tüm üreticileri küresel pazarlara açil-maya zorlamaliviz.

Yeni projeleriniz var mi?
Bilgi verebilir misiniz?

ilk hedefimiz ihracat anlayisini gelistirmek ve bir ihracati firma ile çalismanin yan yana avantajli bir ortaklik oldugunun anlasilmasini sadlamak. Üreticilerin daha cok üretip daha çok satmasini ve küresel pazardaki paylarini arttirmak icin calismalarimiz sürüyor.
2021 yilini firmaniz ve sektörümüz acisindan degerlendirebilir misiniz?
Yeni bir firma olarak 2021 yil baslarinda bir süre sartlar bizim icin zor olsa da izledigimiz yol ve çabalarimiz sonucu, firma devamliligini sagladik.
Önümüzdeki 5 yilda hedef, plan ve beklenti-leriniz nelerdir?
Önümüzdeki 5 yil boyunca Türkiye’de farkli sanayi bölgelerinde daha fazla subeye sahip olmak ve Türkiye’nin global pazarindaki verini almasina katki sadlamak istiyoruz.
Firma olarak Türk ekonomisine hizmet etmekten ve Türkiye’yi olmasi gerektigi gibi temsil etmekten vazgeçmeyecegiz. Tüm Zor zamanlar ve engellere ragmen hepimiz icin basarili olmaya devam edecediz. Teknolojisi ve gücü ile ülkemiz, üretimleriyle is insanlar Türk Bayragi’ni yüksekte tutacadiz.
Nietzsche’nin ünlü sözüyle özetlemek gerekirse, “Güzel yüzler korkung bir derinlik olmadan olmaz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir