Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Şarj rekoru kıran Amazfit Band 7

Şarj rekoru kıran Amazfit Band 7

haber haber -
22 0

Akıllı saatler kadar bilekliklere olan ilgi de büyük. Öyle ki Xiaomi bu alanda Mi Band serisiyle birlikte kendine bir fan kitlesi yaratmış durumda. Şimdi ise bu pazarı domine edebilecek Amazfit Band 7 modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Amazfit markası altında satışa çıkacak olan Band 7 isimli akıllı bileklik, özellikleri itibariyle birçok kişi için akıllı saatlere rakip olacak. Cihazın 1.47 inçlik AMOLED paneli, 194×368 şeklinde bir çözünürlükle birlikte geliyor. Yani dikdörtgen bir yapıya sahip.

Cihaz, otomatik egzersiz algılama seçeneği ile birlikte 100’den fazla spor moduna sahip. 5 ATM suya dayanıklılığı bulunuyor. Bluetooth 5.1 bağlantı noktası sayesinde Android 5.0 ve iOS 10.0 üzeri işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarla da eşleşebilecek.

Markanın iddiasına göre 230 mAh’lık bataryası ile tek şarj ve tam dolum ile birlikte kullanım süresi 18 güne kadar çıkabiliyor. Fakat yoğun kullanımda bu süre 9 güne kadar düşüyor. Bu değeler ile Huawei’nin 2 haftalık iddiasını aşacak gibi duruyor.

Amazfit Band 7, fiyatı ile erişilebilirliği yüksek modeller arasında yer alacak gibi gözüküyor. Zira iddiaya göre 50 dolar gibi bir etiket ile satışa çıkacak. Bunu kabaca ülkemize uyarlayacak olursak 840 TL+ vergiler şeklinde olacağını söyleyebiliriz.

TRT bandrol ücretinde yapılan son değişiklik ile birlikte ise akıllı saatleri de kapsayan bu meblağ yüzde 8’den yüzde 14’e çıkartıldı. Bu doğrultuda kabaca bir hesap ile bilekliğin 1.200 ila 1.400 TL aralığına konumlanacağını söyleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir