eğitim

Azerbaycan’da Eğitim İçin Nihai Kılavuz

Azerbaycan’da Eğitim İçin Nihai Kılavuz Azerbaycan, Avrasya’nın Güney Kafkasya bölgesinde bir ülkedir. Kuzeybatıda Ermenistan, kuzeydoğuda Gürcistan, kuzeyde Türkiye, güneyde İran ve doğuda Rusya ile çevrilidir. Azerbaycan’da eğitim parasız ve zorunludur…

Azerbaycan’da Eğitim İçin Nihai Kılavuz

Azerbaycan’da Eğitim İçin Nihai Kılavuz

Azerbaycan, Avrasya’nın Güney Kafkasya bölgesinde bir ülkedir. Kuzeybatıda Ermenistan, kuzeydoğuda Gürcistan, kuzeyde Türkiye, güneyde İran ve doğuda Rusya ile çevrilidir.

Azerbaycan’da eğitim parasız ve zorunludur. Eğitim sistemi üç katmanlı bir yapıdan oluşur: okul öncesi (3-6 yaş), temel okullar (6-15 yaş) ve yükseköğretim kurumları. Azerbaycan’da eğitim Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

Azerbaycan Anayasası, devlet tarafından tanınmayan veya devlet kaydına sahip olmayanlar da dâhil olmak üzere Azerbaycan’daki tüm dini toplulukların din özgürlüğünü garanti eder.

Azerbaycan’da Yaşamanın Maliyeti Nedir?

Bakü Devlet Üniversitesi tıp fakültesi mezunu olduktan sonra Azerbaycan’da çalışmak ve yaşamanın maliyeti düşüktür. Dünyanın en ucuz ülkesidir. Tam zamanlı bir iş için ortalama maaş aylık yaklaşık 200 ABD dolarıdır.

Azerbaycan’da yaşamanın maliyeti bulunduğunuz yere ve yaşam tarzınıza bağlıdır. Diğerlerinden daha pahalı olan bazı şehirler var. Örneğin Bakü, konumu ve yaşam tarzı nedeniyle yüksek bir yaşam maliyetine sahipken, başkent Baki, büyüklüğü ve konumu nedeniyle daha düşük bir yaşam maliyetine sahiptir.

Azerbaycan’da tam zamanlı bir iş için aylık ortalama maaş yaklaşık 200 ABD dolarıdır.

Azerbaycan’da Üniversite Nasıl Bulunur?

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde bir ülkedir. Kuzeyde Gürcistan, batıda Ermenistan ve güneyde İran ile sınır komşusudur. Başkent Bakü, Hazar Denizi kıyısında yer alır ve 1221 yılında kurulmuştur.

Azerbaycan’da 700’ün üzerinde üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler, lisans derecesinden doktora programlarına kadar dereceler sunar. Ayrıca yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için kurslar sunan yabancı üniversitelerin 100’den fazla uluslararası şube kampüsü bulunmaktadır.

Yurtdışında Okumanın Nesi Bu Kadar Harika?

Yurtdışında okumak, yeni kültürleri deneyimlemenin, diğer insanların mücadelelerini öğrenmenin ve kendi hayatınızda neler yaptığınıza dair bir bakış açısı kazanmanın harika bir yoludur.

Yurt dışında eğitim almanın faydaları sadece akademik alanla sınırlı değildir. Yurt dışında eğitim almak aynı zamanda size nasıl daha bilinçli olunacağını öğretebilir ve kariyerinizde başarı için gerekli becerileri geliştirmenize yardımcı olabilir.

Azerbaycan’da üniversite veya staj Nasıl Bulunur?

Azerbaycan’da bir üniversite veya staj bulmanın çeşitli yolları vardır. İnternet veya üniversite web siteleri gibi kendi kaynaklarınızı kullanabilir veya uluslararası bir işe alım uzmanının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Azerbaycan’da üniversite veya staj bulmanın birçok yolu var. Google’da şehir veya ülke adını yazarak üniversiteleri arayabilirsiniz ve bölgenizdeki üniversitelerin bir listesini görebileceksiniz. Staj bulmak için uluslararası öğrenci organizasyonlarını ve Yurtdışı Eğitim, Uluslararası Öğrenci Forumu ve Staj Değişimi gibi web sitelerini de kullanabilirsiniz.

Azerbaycan, Avrasya’nın Güney Kafkasya bölgesinde yer alan yaklaşık 9 milyonluk nüfusuyla petrol zengini bir ülkedir. Büyük petrol rezervleri ve doğal gaz üretimi nedeniyle son yıllarda en hızlı büyüyen ekonomilerden biri olarak gösterildi.

Başkent Bakü, Mercer’in 2017/2018 Yaşam Kalitesi Araştırması tarafından en yaşanabilir şehirlerden biri olarak seçilmiştir.

Bakü, kozmopolit kültürü ve farklı mimari mirasıyla Avrupa’nın en dinamik şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bugün Yurtdışında Eğitime Başlayın!

Bakü Devlet Üniversitesi diş hekimliği ile eğitim almanın faydaları çoktur. Daha iyi bir iş bulmak, farklı bir sektörde çalışmak ya da sadece ufkunuzu genişletmek istiyorsanız, o zaman gitmeniz gereken yol yurtdışında okumaktır.

Uluslararası maceranıza bugün başlayın ve dünyayı keşfedin!

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL