Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güncel
 4. »
 5. Tez Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tez Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

haber haber -
40 0

Tez Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğitim beşikte mezara kadar insanların yaşamında olan en önemli olgulardan bir tanesidir. Öğrenmenin hiçbir biçimde sonu yoktur. Hal böyle olunca da eğitim yaşamında insanların karşısına farklı türden ödevler, yapılması gerekenler çıkar. Bunlardan bir tanesi de tez yazımıdır. Tez yazımı çok farklı seviyelerde aşağıda da belirtildiği gibi insanların karşısına çıkabilir.

Hangi eğitim seviyesinde olursa olsun tezim yazımı sırasında dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken belli başlı bazı hususlar vardır. Bunların en başında istenen formatta hazırlanmasıdır. Tezi veren her kurumun kendince bir tez formatı vardır. Bunlara harfiyen uyulması gerekir. Tez yazım dili kullanılmalıdır.

Bunun yanı sıra mutlaka kaynaklar bildirilmeli, hayal gücüne dayanan bilgiler olmamalıdır. Bunun yanı sıra intihal de olmaması gereken durumlar arasındadır. İstenen bilgileri içeren bir tez olmalıdır. Aksi halde kabul edilmeme durumu ortaya çıkabilir.

Tez  Yazım Danışmanlığı Kimler İçindir?

Tez danışmanlık Ankara genelinde verilen hizmetler arasındadır. Kentte bu alanda kendini yeterli görmeyenlere bu alanda yardımcı olunur. Tez danışmanlık hizmet kapsamı ise ana hatları ile şöyledir:

 • Yüksek lisans öğrencileri için olan tezli ya da tezsiz programlar için danışmanlık hizmeti
 • Doktora tezi
 • Ön lisans tezi
 • Lisans tezi
 • Proje tezi
 • Literatür tarama temel kapsamlardır. Burada genel anlamda danışmanlık yapılabileceği gibi tez yazımı noktasında da öğrencilere her türlü destek sunulur.

Tez Yazım Ücretleri

Yukarıda adı geçen konularda danışmanlık hizmeti alacak olan kişilerin en çok merak ettiği olguların başında doğal olarak tez danışmanlık ücreti nedir sorusunun yanıtını almak gelir. Burada fiyatlar firmadan firmaya göre değişir. Ayrıca fiyatları belirleyen bir diğer temel parametre verilecek olan danışmanlığın hangi alanda olduğu ve kapsamıdır.

Sonuçta her birinin kendince bir birim fiyatı vardır.  Tez yazımlarında ağırlıklı olarak sayfa bazında ücretlendirme yapılır. Hesap numarasına havale, kredi kartı ile ödeme gibi ödeme seçenekleri vardır. Sonuç olarak sizin de böylesi bir gereksiniminiz var ise tek yapmanız gereken gereksinim duyduğunuz her an https://tezdanismanlikhizmetleri.com  destek almanızdır. Tamamen size özel çözümleri son derece uygun fiyatlara sunan bir kuruluştur.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir