Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İngiltere Maliye Bakanı Reeves, Hazine Harcamalarını İnceleme Talimatı Verdi

İngiltere Maliye Bakanı Reeves, Hazine Harcamalarını İnceleme Talimatı Verdi

admin admin -
34 0

Mali Bakan Reeves, İkinci Dünya Savaşı Sonrası En Kötü Koşulları Devraldıklarını İfade Etti

İngiltere’nin yeni İşçi Partisi hükümetinde Maliye Bakanı olarak görev yapan Rachel Reeves, ülkenin “ikinci dünya savaşından bu yana en kötü koşulları devraldığı” uyarısında bulunarak Hazine’ye Muhafazakârlar döneminde yapılan harcamaları inceleme talimatı verdi. Reeves, göreve geldiği ilk önemli konuşmasında büyümeye öncelik verme, konut inşası ve karadaki rüzgar çiftliklerinin önündeki engelleri kaldırma sözü verdi.

Reeves, Harcama Mirasının Durumuna İlişkin Değerlendirme Talep Etti

Rachel Reeves dün yaptığı açıklamada, “14 yıllık kaos ve ekonomik sorumsuzluğun mirasıyla karşı karşıyayız. Bu nedenle hafta sonu Hazine yetkililerine, harcama mirasımızın durumuna ilişkin bir değerlendirme sunmaları talimatını verdim” dedi. Reeves, Rishi Sunak hükümetinden kalan finansal mirasa ilişkin Hazine analizinin bu ay parlamentonun yaz tatiline girmesinden önce yayınlanacağını belirtti.

İşçi Partisi’nin Konut İnşaatı ve Çevre Politikaları

İşçi Partisi’nin ezici seçim zaferinin ardından atanan Reeves, önümüzdeki beş yıl içinde 1,5 milyon yeni konut inşa etme hedefini yineledi. Hükümet ayrıca büyük şehirleri çevreleyen yeşil kuşakların sınırlarını gözden geçirerek, düşük kaliteli olmalarına rağmen korunan alanlarda daha fazla inşaat yapılmasına izin vermeye çalışacak.

İşçi Partisi’nin Hazine harcamalarını inceleme talimatı vermesi ve Rachel Reeves’in açıklamaları, İngiltere’de ekonomi ve mali politikalarında önemli değişikliklerin habercisi olarak yorumlanıyor.

İlgili Yazılar