Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı’nın Sosyal Medya Paylaşımı Gri Listeden Çıkışı Müjdeledi

Hazine ve Maliye Bakanı’nın Sosyal Medya Paylaşımı Gri Listeden Çıkışı Müjdeledi

admin admin -
127 0

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’in “Başardık” Paylaşımı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya platformu X üzerinden sadece “Başardık” yazan bir paylaşım yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Türkiye’nin Gri Listeden Çıkışı Hakkında Beklentiler

Bakan Şimşek’in bu gizemli paylaşımının ardından Türkiye’nin, Mali Eylem Görev Grubu’nun (FATF) gri listeden çıkması beklentisi artmaya başladı. FATF, Türkiye’nin gri listeden çıkarılmasına ilişkin kararını bugün Singapur’da yapılacak genel kurul toplantısında açıklayacak.

Bakan Şimşek’in Katılımı ve Ekonomi Yönetiminin Beklentileri

Bakan Şimşek’in bugün FATF toplantısına katılacak olması ve Türkiye’nin gri listeden çıkmasının beklenmesi, uluslararası mali suçlarla mücadelede ülkelerin performanslarını değerlendiren FATF’ın Türkiye’yi 2021’de gri liste olarak belirlemesinden sonra yapılan reformların olumlu sonuçlarını gösteriyor. Ekonomi yönetimi, Türkiye’nin gri listeden çıkmasını beklediğini ve aksi bir kararın siyasi bir nitelik taşıyacağını belirtiyor. Bu durum, ülkenin kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele konusundaki kararlılığını uluslararası arenada göstermesi bakımından önemli bir adım olacak.

İlgili Yazılar