Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Havuz Lambası Modelleri

Havuz Lambası Modelleri

haber haber -
21 0

Havuz Lambası Modelleri

Havuz lambası hem estetik görsellik hem de işlevsellik açısından oldukça önemlidir. Özellikle LED havuz lambaları, havuzlar, kaplıcalar ve jakuziler için aydınlatma armatürlerinde üst düzeyde bir performans ortaya koymaktadır. LED havuz lambaları, geleneksel akkor ampullerden %80’e kadar daha az enerji kullanmakla birlikte 10 kata kadar daha uzun süre dayanmaktadır.

Havuz aydınlatma sistemleri, güneş battıktan sonra bile havuzunuzun keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir. Sualtı havuz lambaları yelpazemiz, klasik renk değiştiren LED ışıklardan enerji tasarruflu beyaz LED ışıklara kadar her şeyi içermektedir. Günümüz koşullarında havuz aydınlatma sistemleri gündeme geldiği zaman aşağıdaki tasarımlar karşımıza çıkmaktadır:

  • Sualtı LED havuz lambaları
  • LED aydınlatmalı şelaleler
  • LED aydınlatmalı basamaklar ve merdivenler

Havuz lambası ürünler, havuzunuzun etrafına ekstra su altı aydınlatması eklemenin en etkili yoludur. Bu tür sistemlerin kurulumları kolaydır. Havuz aydınlatması, özellikle gece ve akşam yüzme söz konusu olduğunda, havuzunuza çok fazla ambiyans ve güvenlik katabilmektedir. Havuz lambaları, basitten ayrıntılıya kadar çok çeşitli stil ve renklerde mevcuttur.

Yeni Nesil Havuz Aydınlatma Sistemleri

Günümüz itibariyle yeni nesil havuz aydınlatma sistemleri gündeme geldiği zaman farklı sistemler karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda ön plana çıkan sistemlerin bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Sıva altı havuz lambası
  • Sıva üstü havuz lambası

Sıva altı havuz lambası , bir delik kazarak ve ışığı, görüş alanından gizlendiği ancak yine de bol ışık sağladığı yere yerleştirerek kurulmaktadır. Sıva altı havuz lambası, kurulumu ve bakımı kolay olduğu için genellikle havuzların çevresinde kullanılmaktadır. Ancak tüm havuzlar için uygun olmayabilirler. Örneğin, çevre düzenlemesi veya diğer engellerle çevrili bir yer üstü havuzunuz varsa, yer altı ışığı etkili olacak kadar görünmeyebilir.

Sıva üstü havuz lambası, havuzlarda mevcut sıva üstüne montaj yapılır. Spa veya termal havuzlarda da bu şekilde montaj yapılır. Sıva üstü havuz lambası farklı ebat ve ölçülerde olmaktadır. Bu tür sistemlerin montajı oldukça pratik bir şekilde tamamlanmaktadır.

Havuz ve SPA aydınlatması büyük bir masraf olabilmektedir. Ancak enerji tasarruflu LED ışıklar ve zamanlayıcılar kullanarak havuzunuzu geceleri aydınlatırken paradan tasarruf edebilirsiniz. Özellikle yeni nesil teknolojilerle desteklenen havuz içi LED aydınlatma sistemleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Havuz İçi LED Aydınlatma lambası

Yeni nesil teknolojilere sahil olan havuz içi LED aydınlatma lambası diğer su altı aydınlatma armatürlerinden daha fazla enerji verimlidir ve halojen ampullerden daha uzun ömürlüdür. Ayrıca çeşitli renklerde tasarlanmıştır. Böylece su altı ışıltınızı tarzınıza veya dekorasyon düzeninize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Estetik görsellik konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyan havuz içi LED aydınlatma sistemleri son zamanların gözde tasarımları arasında yer almaktadır.

LED’ler en verimli aydınlatma kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleneksel akkor, halojen ve floresan ampullere göre bu tür ışıklar, önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Havuz led lamba, ayrıca dış mekan kullanımı için idealdir. Özellikle havuz içi LED aydınlatma sistemleri gündeme geldiği zaman bu tarz tasarımlar üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır.

LED ışıklar, aydınlatmanın geleceği olarak görülmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun geniş bir iç mekan LED aydınlatma sistemlerinin tasarlanması, çok daha göz alıcı yaşam alanlarının oluşmasını mümkün kılar. Özellikle havuz lambası gündeme geldiği zaman LED aydınlatma ışıkları mükemmel bir performansı ortaya koymaktadır. LED veya ışık yayan diyot, aydınlatma, geleneksel akkor ve floresan ışıklara harika bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik bu tarz lambalar daha enerji verimlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir