Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Öğrencilere Ulaşım Desteği Sağlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Öğrencilere Ulaşım Desteği Sağlıyor

admin admin -
30 0

Bakan Göktaş: Öğrencilerin Eğitim Hayatlarına Destek Olmaya Devam Ediyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakanlık tarafından verilen ulaşım desteği ile ilgili yaptığı açıklamada, farklı bir ilde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine destek sağlandığını belirtti.

2022 Yılı Aralık Ayında Başlatılan Destek Programı

Bakan Göktaş, geleceğin teminatı olan öğrencilerin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için bakanlık olarak ellerinden gelen bütün tedbirleri aldıklarını vurguladı. Destek programının 2022 yılı Aralık ayında başladığını açıklayan Göktaş, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilere yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderlerinin karşılandığını aktardı.

Öğrencilere Sağlanan Ulaşım Desteği

Bakan Göktaş, destek programının kapsamını açıklarken, öğrencilere verilen desteğin üst limit tutarının tek yön için 1250 TL olduğunu belirtti. Bugüne kadar yaklaşık 56 milyon TL’lik kaynağın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarıldığını ifade etti.

132 Binden Fazla Öğrenci Yararlandı

Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin ulaşım giderlerini karşılamak için uygulanan destek programından bugüne kadar 132 binden fazla öğrencinin yararlandığını belirten Bakan Göktaş, bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri geliştirerek toplumun her bir ferdine ulaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Başvurular Nasıl Yapılmalı?

Bakan Göktaş, destek programına başvuruların öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından, öğrenci ailelerinin ikametinin bulunduğu yerde ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiğini bildirdi. Öğrencilere ve ailelerine sağlanan bu destekle, eğitim hayatlarını sürdüren öğrencilere önemli bir destek sunulmaktadır.

İlgili Yazılar