Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş Cezayir’de Türk İş Dünyası Buluşması’na Katıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş Cezayir’de Türk İş Dünyası Buluşması’na Katıldı

admin admin -
38 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte 55’inci Cezayir Uluslararası Fuarı’na katılmak üzere Cezayir’e gitti. Göktaş, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) tarafından düzenlenen Türk İş Dünyası Buluşması’na katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Göktaş: “İki Ülke Arasındaki Bağlar Daha da Güçleniyor”

Bakan Göktaş, Türkiye ile Cezayir arasındaki bağların iki ülkenin cumhurbaşkanları tarafından ortaya konulan vizyon doğrultusunda daha da güçlendiğini vurgulayarak, büyükelçilik görevinde bulunduğu sürede Cezayir ve Türkiye arasındaki tarihi ve kültürel bağları sağlamlaştırmanın kendisi için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Türk İş İnsanlarına Önemli Görev

Cezayir’de faaliyet gösteren iş insanlarının iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve beşeri ilişkiler alanında önemli köprü vazifesi gördüğünü belirten Göktaş, “Cezayir’de bulunan Türk iş insanlarının varlığı iki ülke açısından hem ekonomik hem de stratejik öneme sahip. Ülkelerimiz arasındaki köprüyü siz oluşturuyorsunuz. Yegane temsilcilerimiz olarak bağları güçlendiriyorsunuz” dedi.

Cezayir’deki İş İnsanlarına Destek

Bakan Göktaş, Cezayir’deki iş insanlarının yaptıkları işleri görevde bulunduğu sürede yakından takip ettiğini vurgulayarak, her zaman onların yanında olacaklarını söyledi.

İlgili Yazılar