Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Venezuela Devlet Başkanı Maduro Suikast Planlarını Açıkladı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro Suikast Planlarını Açıkladı

admin admin -
33 0

Nicolas Maduro, seçim kampanyası sırasında muhalefetin suikast planları yaptığını iddia etti. Maduro, Zulia eyaletine bağlı Maracaibo kentinde seçim çalışması yaparken muhalefetin kendisine saldırması için suikastçılar kiraladığını belirtti.

Muhalafet Liderleri Hedef Gösterildi

Maduro, suikast planlarının arkasındaki isimlerin muhalefet liderleri Leopoldo Lopez, Antonio Ledezma ve Julio Borges olduğunu iddia etti. Bu liderler, Maduro hükümetine komplo kurmakla suçlanıyor ve yakalama kararları bulunmasına rağmen yurt dışında yaşıyorlar.

Güvenlik Önlemleri Alınıyor

Maduro, güvenlik gerekçesiyle kampanya etkinliklerinin tarih ve saatlerini paylaşmadıklarını vurgulayarak, “Geldiğim ve ziyaret ettiğim her yer sürpriz olmalı. Güvenlik güçleri her zamanki gibi görevlerini en iyi şekilde icra ediyor” dedi. Maduro, halkına 28 Temmuz’da yapılacak devlet başkanlığı seçiminde destek verilmesi çağrısında bulundu.

Venezuela’da siyasi gerginlik devam ederken Maduro, seçim kampanyasını sürdürmekte kararlı olduğunu belirterek, “Tanrı’nın ellerindeyim. Yeryüzündeki görevlerimi yapmak için hedeflerime doğru yol alıyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar