Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Trump Manhattan’daki Trump Tower’da Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu

Trump Manhattan’daki Trump Tower’da Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu

admin admin -
55 0

Trump, Kararın Siyasi Olduğunu İddia Etti

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Manhattan’daki Trump Tower’da jürinin kendisini suçlu bulan kararından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Trump, mahkemenin kararının siyasi tarafgirlikle alındığını iddia ederek, “Bunu bana yapabiliyorlarsa herkese yapabilirler. Bunlar kötü insanlar. Çoğu durumda bunların hasta insanlar olduğuna inanıyorum.” dedi.

Trump, Konuşma Yasağına Tepki Gösterdi

Trump, hakkındaki kararın siyasi tarafgirlikle alındığını iddia ederek, “Onlar Beyaz Saray ve Adalet Bakanlığı ile tam bir işbirliği içindeler. Bunların hepsi (Joe) Biden ve belki de onun adamları tarafından yapılıyor.” şeklinde konuştu. Trump, kendisine konuşma yasağı emri verildiğini belirterek, “Ben başkanlık için önde gelen kişiyim ve iki cümleyi bir araya getiremeyen bir adam tarafından, bir mahkeme tarafından verilen konuşma yasağı emri altındayım.” ifadelerini kullandı.

Trump, Yargıya Sert Eleştiriler Yönlendirdi

Trump, “Faşist bir devlette yaşıyoruz.” diyerek mahkemenin kararını eleştirdi. Yargıç Juan Merchan hakkında çelişkili ifadeler kullanan Trump, “Artık kimsenin almadığı bir konuşma yasağı altındayım.” dedi. Ayrıca, binlerce dolar para cezası ödemek zorunda kaldığını ve hapisle tehdit edildiğini belirterek, Cumhuriyetçi Parti’nin başkanlık seçimleri için önde gelen adayı olduğunu vurguladı.

Trump, jüri kararının ardından 10 saat içinde 39 milyon dolar bağış topladığını ve davanın seçmeni olumsuz yönde etkilemeyeceği mesajını verdi. ABD başkanlık seçimlerinin yapılacağı 5 Kasım’ı “ülke tarihinin en önemli günü” olarak nitelendirdi.

Trump’ın “Sus Payı” Davası

Trump, Manhattan Bölge Savcılığınca Stormy Daniels’e yasa dışı “sus payı” ödenmesiyle ilgili suçlanmıştı. New York’ta 6 hafta süren yargılama sonucunda 34 suçlamadan suçlu bulunan Trump, tarihe geçen eski bir başkan oldu. Cezasının belirleneceği duruşma ise 11 Temmuz 2024’te yapılacak.

İlgili Yazılar