Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. TDV Gönüllüleri Nijer’de 3.650 Kurban Kesimi Gerçekleştirdi

TDV Gönüllüleri Nijer’de 3.650 Kurban Kesimi Gerçekleştirdi

admin admin -
38 0

TDV’nin Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Nijer’de Tamamlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” temasıyla gerçekleştirdiği 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında, Türkiye ve farklı ülkelerden Nijer’e gelen TDV gönüllüleri büyük bir başarıya imza attı.

Vakıf görevlileri tarafından ülkenin 30 ayrı noktasında gerçekleştirilen organizasyonda 3.650 büyükbaş hayvanın kesimi yapıldı. Ekipler tarafından 25.550 hisse kurban eti, Nijerli ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

TDV Nijer Koordinatörü: “Mazlumlara Ulaşan Bağışlar”

TDV Nijer Koordinatörü Muhammed Furkan Özkan, Nijer’de bir hafta süren vekaletle kurban organizasyonunun başarıyla tamamlandığını belirterek, Türk halkının yapmış olduğu bağışların mazlumlara ulaştığını vurguladı.

Özkan, Afrika’nın mazlum coğrafyasında yaşayan insanların TDV ile bayramlarını daha güzel geçirdiğini ifade ederek, “Türk halkının yapmış olduğu bağışlar mazlumlara ulaştı. Tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurban Faaliyetinde Hassasiyet

Kurban faaliyetinde her detaya dikkat edildiğini ve kurbanlıkların İslami kurallara göre kesildiğini belirten Özkan, kurban etlerinin de aynı hassasiyetle dağıtıldığını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar