Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Joe Biden: “Ne yapmam gerektiğini biliyorum”

Joe Biden: “Ne yapmam gerektiğini biliyorum”

admin admin -
41 0

ABD Başkanı Joe Biden, Kuzey Carolina’da yaptığı konuşmada, yaşının kendisine bazı kısıtlamalar getirdiğini ancak ne yapması gerektiğini bildiğini vurguladı. Biden, genç olmadığını ancak gerçekleri konuşabilme ve zorlukların üstesinden gelebilme yeteneğine sahip olduğunu belirtti.

Biden’ın Vurguladığı Konular

Biden, ekonomiyi güçlendirmek ve dünyayı olası tehditlere karşı korumak konusunda kararlı olduğunu dile getirdi. Özellikle “(Vladimir) Putin gibilere karşı korumak” ifadesi dikkat çekti. Biden, tekrar aday olmasının büyük bir risk taşıdığını ancak ülke, özgürlük ve demokrasi adına Trump’un bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

İlk Tartışma ve Eleştiriler

5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Biden ve Trump arasındaki ilk canlı yayın tartışması büyük yankı uyandırmıştı. Trump, Biden karşısında belirgin bir üstünlük sağlayamamış olsa da Biden’ın performansı eleştirilere maruz kalmıştı. Yaşı konusunda duyulan kaygıları gideremeyen Biden, adaylıktan çekilmesi gerektiği yönünde tartışmalara neden olmuştu.

Cumhuriyetçi Chip Roy’un, Başkan Yardımcısı Kamala Harris üzerinden Başkan Biden’ı görevden alma çağrısı yapması ise gerginliği artırmıştı.

İlgili Yazılar