Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Parlamentosunda İsrailli Esirlerin Serbest Bırakılmasını Talep Eden Kampanya

İsrail Parlamentosunda İsrailli Esirlerin Serbest Bırakılmasını Talep Eden Kampanya

admin admin -
41 0

70 Milletvekili Anlaşmayı Onayladı

İsrail Parlamentosu’ndaki 120 milletvekilinden 70’i, Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin ailelerinin, Binyamin Netanyahu hükümetinden yakınlarının serbest bırakılmasına yönelik mevcut anlaşmayı onaylamasını talep eden imza kampanyasını imzaladı.

Gençler Milletvekillerini İkna Etmeye Çalışıyor

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, İsrailli esirlerin ailelerinden genç bir grup, milletvekillerini anlaşmayı onaylamaları için ikna etmek amacıyla Parlamento binasına geldi. Şu ana kadar kampanya üzerinde 70 milletvekilinin imzasını toplayan gençler, toplam 120 milletvekilinden 100’ünün imzasını almaya çalışıyor.

Çeşitli Partiler Kampanyayı Destekliyor

Bazı partiler tüm milletvekillerinin kampanyayı imzalayarak anlaşmaya “tam destek” verdiklerini ifade ederken, anlaşmayı destekleyen partiler arasında Ulusal Birlik, ŞAS, Bir Gelecek Var, Ortak Arap Listesi, ve İşçi Partisi yer alıyor. Bazı partiler ise “sınırlı destek” verdiklerini belirtiyor.

Bazı Bakanlar ve Milletvekillerinin Desteği

Anlaşmaya destek veren Likud milletvekillerinin isimleri arasında Tarım Bakanı Avi Dichter, Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Savunma Bakanı Yoav Galant ve diğer önemli isimler bulunuyor.

İlgili Yazılar