Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İngiltere’de Filistin Protestoları Devam Ediyor

İngiltere’de Filistin Protestoları Devam Ediyor

admin admin -
36 0

Gençlik Grubu İsrail’e Silah Satışını Protesto Etti

İngiltere’deki “Youth Demand” adlı gençlik grubu, İsrail’e silah satışlarını durdurulması ve ateşkes çağrısının yapılması taleplerini dile getirmek amacıyla Londra’nın Embankment bölgesinde bir araya geldi.

Gazze Asıllı Protestocu Hala’dan Çarpıcı Açıklamalar

Gazze asıllı protestocu Hala, Gazze’de yaşanan zorlukları vurgulayarak, Gazze’de kurban ve ramazan bayramlarının bombardıman altında geçtiğini ve yardımların yetersiz kaldığını belirtti. Özellikle kuzeydeki durumun her geçen gün kötüleştiğini aktardı.

İngiltere’nin Sorumluluğu Üzerine Çağrılar

Eylemciler, İngiltere’nin İsrail’e silah satışını durdurması gerektiğini vurgulayarak, İngiliz hükümetini Filistin’deki zulme karşı sorumluluk almaya çağırdılar. Ayrıca, Gazzeli ailelerin vize başvurularına olumsuz yanıt verildiğine de dikkat çekildi.

Oxford Circus’ta Eylem Yapıldı

Protestocular saatler sonra Oxford Circus’ta toplanarak trafiği kapattı ve “Özgür Filistin” sloganları attı. Eylemciler, İsrail’e silah satışının devam etmesini eleştirirken, polis müdahalesi olmadan eylemlerini sürdürdüler.

Önceki eylemlerde gözaltına alınan eylemcilerin sayısı hatırlatılarak, Youth Demand’in 1 Haziran’daki protestosunda yaşananlar da aktarıldı. Londra Metropolitan Polisi’nin eylemlere müdahale etme politikası da detaylarıyla ele alındı.

İlgili Yazılar