Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Parkinson Uzmanı Doktorun Ziyaretini Açıkladı

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Parkinson Uzmanı Doktorun Ziyaretini Açıkladı

admin admin -
22 0

Beyaz Saray Sözcüsünden Açıklamalar

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Parkinson hastalığı uzmanı bir doktorun Beyaz Saray’ı 8 ayda 8 kez ziyaret ettiğinin ortaya çıkmasıyla ilgili soruları yanıtladı. Jean-Pierre, bu uzmanın ziyaret içeriği hakkında “güvenlik” nedeniyle detay veremeyeceğini belirtti.

Önemli Açıklamalar

Jean-Pierre, “Başkan, Parkinson tedavisi görüyor mu?” ve “Başkan, Parkinson için ilaç alıyor mu?” gibi soruları net şekilde yanıtladı. Biden’ın yıllık sağlık kontrolü kapsamında sadece 3 kez nörolog tarafından muayene edildiğini belirtti.

Belirsizlik Devam Ediyor

Jean-Pierre, Parkinson uzmanı Dr. Kevin Cannard’ın ziyareti sırasında Biden’ı muayene edip etmediği veya Biden’ın özel doktoruyla ne görüştüğü konusundaki soruları cevapsız bıraktı. Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Jean-Pierre, konuya dair detay vermeyeceğini vurguladı.

Ziyaret Kayıtları Ortaya Çıktı

New York Times‘ın ele geçirdiği Beyaz Saray resmi ziyaretçi kayıtlarına göre, Dr. Kevin Cannard Temmuz 2023’ten Mart 2024’e kadar Beyaz Saray’ı 8 kez ziyaret etmişti. Cannard’ın Biden’in özel doktoru ile görüştüğü kaydedildi.

Seçim Sürecinde Gündemde

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Partili Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump arasında yaşanan gerginlikler ve tartışmalar kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar