Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Yusufeli Merkez Viyadüğü Trafiğe Açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Yusufeli Merkez Viyadüğü Trafiğe Açılıyor

admin admin -
22 0

Yusufeli Merkez Viyadüğü, İtme-Sürme Yöntemiyle Yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yusufeli Merkez Viyadüğü’nün “çelik orthotropic köprü” olarak projelendirildiğini ve itme-sürme yöntemiyle yapıldığını açıkladı.

Yusufeli Merkez Viyadüğü’nün Önemi ve Faydaları

Yusufeli Barajı’nın yapımı nedeniyle Yusufeli ilçe merkezi ve 7 köyün taşındığı bilgisini paylaşan Uraloğlu, viyadüğün 11 Haziran Salı günü trafiğe açılacağını duyurdu. Yeni viyadüğün, Yusufeli ilçesi ile Artvin arasındaki ulaşım mesafesini 15,5 kilometre kısaltarak ulaşım süresini 25 dakika azaltacağını belirtti.

Yapılan Çalışmalar ve Tasarruf

Abdulkadir Uraloğlu, Yusufeli Merkez Viyadüğü’nde kullanılan 7 bin 100 ton çelik ile viyadüğün tamamlandığını ifade etti. Toplam 44 segmentin kaynak işlemlerinin tamamlanarak viyadüğün birleşimini gerçekleştirdiklerini söyleyen Uraloğlu, bu sayede toplam 43 milyon lira tasarruf sağlanacağını vurguladı.

Yolun Güvenliği ve Konforu Artırılıyor

Yusufeli Merkez Viyadüğü’nün, kış aylarında meydana gelen buzlanma, kaya düşmesi, ve heyelan gibi doğa olaylarına karşı güvenli bir ulaşım sağlayacağını dile getiren Bakan Uraloğlu, trafiğin güvenli hale getirilmesini ve seyahat konforunun artırılmasını sağlayacaklarını belirtti. Bu sayede, Artvin ile yeni Yusufeli ilçesi ve çevre köyler arası güzergahta 16,2 kilometrelik yolun 685 metreye düşeceğini de ekledi.

İlgili Yazılar