Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. TYT Kitap Seçim

TYT Kitap Seçim

haber haber -
37 0

TYT Kitap Seçim

Ülkemizde üniversitede bir alanda okumak isteyenler bunun için TYT ve AYT olarak bilinen YKS sınavlarına girmektedir. Bu sınavlardan birincisi olan TYT diğer adı ile Temel Yeterlilik Testi’dir. Bu sınava hazırlanan öğrencilerin öncelikle 9 ve 10.sınıf konularını çok iyi biliyor olmaları istenmektedir. TYT kitap seçiminde de konuları bilip bilmediğine göre konu anlatımı veya soru bankası alabilmektedir.

TYT için kitap seçiminde alanında en iyi olan yayınevlerini takip ederek bu kitapları satın alabilirsiniz.  TYT sınav içeriğinde 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Fen Bilimleri ve 20 Sosyal Bilimler olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır. Kitapları alırken bu derslere göre kitap seçimi yapmanız uygun olacaktır. Konu anlatımı, soru bankası, deneme setleri şeklinde çeşitli TYT kitap seçenekleri sunulmaktadır.

AYT Kitap Hangi Dersleri İçermektedir?

Alan Yerlilik Testi denilen AYT için daha önce belirlediğiniz alanla ilgili soruları cevaplamanız gerekmektedir. Sayısal, Sözel ve Eşit ağırlık denilen bölümler için ayrı ayrı alan yeterlilik soruları cevaplanmalı. AYT kitap seçiminde alanınıza uygun kitap almanız gerekmektedir. AYT derleri ve soru sayıları Matematik 40, Türkçe 40, Fen Bilimleri 40, Sosyal Bilimler 40 olmak üzere toplam 160 sorudan oluşmaktadır. Öğrenciler bu soruları 180 dakikalık sürede tamamlamaları istenmektedir. Öğrenciler 160 soru içerisinden kendi alanına uygun olanı cevaplayacaktır. Sayısal bir öğrenci 40 matematik ve 40 fen sorusu cevaplayarak kendi alanındaki puanını elde edebilir.

İlkokul Kitap Seçenekleri Nelerdir?

İlkokul dediğimizde 1-2-3-4 sınıf öğrencileri kast edilmektedir. Bu öğrenciler eğitim hayatlarındaki başarılarının temelini ilkokulda atmaktadır. Bu sebeple ilkokulda bazı derslerin pekişmesi için yardımcı kitaplara ihtiyaç olabilmektedir. İlkokul kitap seçiminde çocuğun anlayabileceği ve algılayabileceği kaynaklar seçilmeli. Bu konuda öncelikle etkinlikler ve çalışmayı eğlenceli hale getiren kaynaklar tercih edilmektedir.

İlkokul kitap seçenekleri arasında çocukların gireceği BİLSEM, bursluluk gibi sınavlara hazırlamak için de kaynaklar alınmaktadır. Çocuklar bu kitaplara düzenli olarak çalışarak eğitim hayatlarındaki temeli sağlam hale getirebilirler. Öğrenciler seçecekleri kitapları işledikleri konuları pekiştirecek şekilde seçmeli. Böylece başarılı bir ilkokul dönemi geçirmiş olurlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir