Teknoloji

Twitter’a yeni özellik

Twitter son zamanlarda DM bölümünde mesaj arama, sohbet sabitleme, podcast ve benzeri birçok özellik hayata geçirdi. Bunların bir kısmı tamamen ücretsizken, bazıları ise aylık bir abonelik gerektiren Twitter Blue kapsamında..

Twitter’a yeni özellik

Twitter son zamanlarda DM bölümünde mesaj arama, sohbet sabitleme, podcast ve benzeri birçok özellik hayata geçirdi. Bunların bir kısmı tamamen ücretsizken, bazıları ise aylık bir abonelik gerektiren Twitter Blue kapsamında kullanıma sunuldu.

Paylaşılan ekran görüntüsünde de anlaşılacağı üzere bir kişiyle ortak tweet yazmak için, hesabının herkese açık olması ve sizi takip ediyor olması gerekecek. Bu iki gereksinimden birini karşılamayan herhangi bir hesap, ortak tweet özelliğinden ne yazık ki faydalanamayacak.

Beraber tweet yazmak üzere bir kullanıcıya istek gönderdiğinizde, karşıdaki kişi kabul eder etmez özellik aktif hale gelecek. Yazdığınız tweet hem sizin hem de onun Twitter profilinde gözükecek ve her iki hesabın takipçilerinin zaman çizelgesine de düşecek. Ek olarak tweette yazarların kullanıcı adları da herkese açık bir şekilde yer alacak.

Collabs (Ortak Çalışma) özelliğini getiren tek platform Twitter değil. Geçen sene Ekim ayından itibaren Instagram’da kullanılabiliyor. Ana sayfada gezinirken bir fotoğraf veya videoda “shiftdelenet ve yesilrobotnet” şeklinde, iki farklı kullanıcı hesabının yer aldığını görmüş olabilirsiniz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL