Teknoloji

Twitter müjdeyi verdi

Twitter, kullanıcılar tarafından uzun bir zamandır istenen, hatta sosyal medya üzerinde sıkça gündem olan ve şirketin yüzde 9.2 hissesini satın alan Elon Musk tarafından da geçtiğimiz dönemde gündeme getirilen Tweet..

Twitter müjdeyi verdi

Twitter, kullanıcılar tarafından uzun bir zamandır istenen, hatta sosyal medya üzerinde sıkça gündem olan ve şirketin yüzde 9.2 hissesini satın alan Elon Musk tarafından da geçtiğimiz dönemde gündeme getirilen Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Twitter, kullanıcıların tweetlerini paylaştıktan sonra düzenlemelerine izin vereceği Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından istenen bu özellik sayesinde artık harf hatası yaptığınız veya belirli bir kısmını düzenlemek istediğiniz tweetleri kaldırıp tekrar paylaşmanız gerekmeyecek.

Şirket, bugün gece saatlerinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

şimdi herkes soruyor…

evet, geçen yıldan beri bir düzenleme özelliği üzerinde çalışıyoruz!

hayır, fikri bir anketten almadık 🙂

Neyin işe yaradığını, nelerin yaramadığını ve nelerin mümkün olduğunu öğrenmek için önümüzdeki aylarda @TwitterBlue Laboratuvarlarında testleri başlatıyoruz.

Tabii zaman içerisinde Facebook ve Instagram gibi pek çok platform kullanıcılardan gelen bu geri bildirimi olumlu bir şekilde değerlendirerek düzenleme butonlarını aktif etti. Üstelik bu durum şimdiye kadar Dorsey’in endişelendiği gibi olumsuz bir duruma da sebep olmadı.

Tabii şirket aslında geçtiğimiz 1 Nisan günü, bir düzenleme butonu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Fakat bunu 1 Nisan şakası olarak paylaştığı düşünüldü. Ancak Twitter ürün sorumlusu Michael Sayman daha sonra bu tweet’i şirketin özellikle ilgili “resmi açıklaması” olarak işaret etti.

Bugün itibariyle şirketin yüzde 9.2’lik hissesini elinde tutan Elon Musk, daha önce kullanıcılara bu özelliğin gelmesini isteyip istemediğini sorduğu bir anket yayınlamıştı. Burada da sonuç büyük bir çoğunlukla istendiği yönünde çıktı. Fakat Twitter, bugün yaptığı açıklamada anket sebebiyle bu özelliğin gelmediğini, hatta 1 yıl önce geliştirmeye başladıklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL