Genel

Storify Kullanıcılarına Veda Ediyor!

Sosyal medya platformlarıyla entegre bir uygulama olan Storify, kullanıcılarına veda etmeye hazırlanıyor. Şu an için kullanıcı kaydı almayan Storify’nin 16 Mayıs 2018’de hizmetini tamamen sonlandıracağı açıklandı. İlk olarak 2010 yılında..

Storify Kullanıcılarına Veda Ediyor!

Sosyal medya platformlarıyla entegre bir uygulama olan Storify, kullanıcılarına veda etmeye hazırlanıyor. Şu an için kullanıcı kaydı almayan Storify’nin 16 Mayıs 2018’de hizmetini tamamen sonlandıracağı açıklandı.

İlk olarak 2010 yılında hizmete giren platform, hizmete girdikten 3 yıl sonra Livefyre tarafından satın alınarak daha gelişmiş bir servise dönüşmüştü. Daha sonra Adobe tarafından satın alınan Livefyre böylece Strofiy platformuyla ilgili haklarını da Adobe’ye devretmişti. Alınan bu hizmet sonlandırma kararı sonrasında Wakelet adlı içerik kuratörlüğü platformunun Storify’e bir alternatif oluşturabilmek için kolları sıvadığı konuşuluyor. Storify kullanıcılarının içeriklerini kolay bir şekilde aktarabileceği bir araç hazırlayan Wakelet, kullanıcılara tweet’lerin toplu eklenmesi, içeriklerin hashtag ile eklenmesi ve yeni tasarım gibi ek güncellemeler gibi seçenekler sağladı.

Wakelet Pazarlama Müdürü olarak konuyla ilgili açıklama yapan Misbah Gedal, Storify hizmetlerinin sona ermesinden itibaren bu servise alternatif olmak istediklerini beyan etti. Buna ek olarak kullanıcılara hız ve pratik bir şekilde içerik girmelerini sağlayacak güçlü bir alternatif sağlamak istediklerini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL