Teknoloji

Şimdi Nintendo Switch düşünsün

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında hep üst sıralarda yer aldı. Mobil sektörün en güçlü işlemcileriyle kullanıcı karşısına çıkan bu modeller, oyun konusunda da son..

Şimdi Nintendo Switch düşünsün

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında hep üst sıralarda yer aldı. Mobil sektörün en güçlü işlemcileriyle kullanıcı karşısına çıkan bu modeller, oyun konusunda da son derece kaliteli bir deneyim sundu.

Apple’ın Avrupa Patent Ofisi’ne sunulan, Patently Apple tarafından tespit edilen yeni bir oyun kumandası patenti ortaya çıktı. Toplamda üç farklı oyun denetleyicisini içeren patent; iPhone, iPad ve hatta Apple TV cihazlarını bile oyun konsoluna çevirebiliyor.

Patent görsellerine bakıldığında akıllara ilk etapta Nintendo Switch konsolunun geldiğini söyleyebiliriz. Zira üç tasarımının ikisi, el konsoluna benzer şekilde cihazlara yan taraftan takılıyor. Üçüncü tasarım da aynı şekilde klasik Nintendo konsollarını andırıyor. Bu da cihazlara takıldığında iPhone’ları Nintendo DS konsoluna çeviriyor.

Apple’ın yukarıda görüldüğü üzere mobil oyun deneyimini üst seviyeye çıkaracak oyun kumandası patenti almış olması, bunun gerçeğe dönüşeceği anlamına gelmiyor. Zira teknoloji şirketlerinin belirli aralıklarla kullanıcıları heyecanlandıran patentler aldığını görüyoruz. Ancak böyle bir patentin alınması, şirketin oyun kumandaları konusunda bir çalışma içerisinde olduğunu gösteriyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL