Teknoloji

Samsung, beklenmedik sorunla uğraşıyor

Teknoloji devi Samsung, yakın zamanda Qualcomm’a bağlılığını azaltmak için Galaxy model akıllı telefonlarına özel yeni bir Exynos işlemci üreteceğini duyurmuştu. Firma, hemen ardından da yeni nesil olarak 3 nanometre üretim..

Samsung, beklenmedik sorunla uğraşıyor

Teknoloji devi Samsung, yakın zamanda Qualcomm’a bağlılığını azaltmak için Galaxy model akıllı telefonlarına özel yeni bir Exynos işlemci üreteceğini duyurmuştu. Firma, hemen ardından da yeni nesil olarak 3 nanometre üretim sürecinden geçecek yeni işlemciler üreteceğini açıkladı. Samsung’un yeni nesil işlemcisinin ise Exynos 2200‘ün halefi olacağı tahmin ediliyor.

Kore kaynaklarının ortaya attığı iddialara göre Samsung, yeni nesil işlemcilerin seri üretimini etkileyecek verimlilik sorunu yaşıyor. Şirketin üretim sürecinde yaşanacak sorunlar ise amiral gemisi telefonların tedarik kısıtlamasına yol açabilir.

Samsung’un ayrıca Çin’de salgının yeniden artması nedeniyle ortaya çıkan karantinalar, işlemci fabrikalarının bir süre için durmasına neden oldu. Şimdilik bir sorun olarak görülmeyen bu aksamanın uzaması halinde tedarik sorunu yaşaması düşünülüyor.

Android Authority’nin haberine göre Samsung’un salgın ve yeni nesil işlemci üretimi nedeniyle tedarik konusunda sorunlar yaşaması sektördeki yerine zarar verebilir. Firma konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da bu sorunlar karşısında ne yapacağı merak ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL