Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova’dan Helikopter Kazası Açıklaması

Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova’dan Helikopter Kazası Açıklaması

admin admin -
155 0

Zaharova, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Yetkilileri Taşıyan Helikopter Kazası Hakkında Açıklama Yaptı

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindeki yetkilileri taşıyan helikopterin kaza yapmasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Zaharova: “İran Üst Düzey Yöneticilerinin Akıbetini Dikkatle Takip Ediyoruz”

Zaharova, helikopterdeki İran üst düzey yöneticilerinin durumu hakkında çıkan bilgileri dikkatle takip ettiklerini ve hayatta olduklarını umduklarını belirterek, “Rusya, kayıp helikopterin bulunması ve olayın sebebinin araştırılması konusunda gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazırdır.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Azerbaycan Sınırında Bir Barajın Açılış Törenine Katılmıştı

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, bugün helikopterle, İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katılmıştı. İran devlet televizyonu, Reisi’nin helikopterinin bölgeden dönerken sert iniş yapması sonucu kaza meydana geldiğini duyurdu. Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim’in de helikopterde bulunduğunu bildirdi.

Arama Kurtarma Ekipleri Güçlükle Çalışmalarını Sürdürüyor

Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdüğünü bildiriyor. Olay yerindeki ekipler, helikopterin bulunması ve kurtarılması için yoğun gayret göstermektedir.

İlgili Yazılar