Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. PFDK, Ankaragücü ve Başkanı Faruk Koca’ya Sert Cezalar Verdi

PFDK, Ankaragücü ve Başkanı Faruk Koca’ya Sert Cezalar Verdi

haber haber -
34 0

PFDK, Ankaragücü ve Başkanı Faruk Koca’ya Sert Cezalar Verdi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), MKE Ankaragücü’nün Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında Çaykur Rizespor ile oynadığı maçta yaşanan olayların ardından kulübe ve Başkan Faruk Koca’ya çeşitli cezalar verdi.

Ankaragücü’ne Seyircisiz Oynama Cezası ve Para Cezası:

11 Aralık 2023 tarihinde Eryaman Stadı’nda oynanan maçta, taraftarlarının çirkin tezahüratları nedeniyle PFDK, MKE Ankaragücü Kulübü’ne 200.000 TL para cezası uygulama kararı aldı. Ayrıca, aynı sezon içinde ev sahibi oldukları bir maçta ikinci kez benzer tezahüratlar gerçekleştiği için, kulübün 5 iç saha maçını seyircisiz oynaması kararı alındı.

Başkan Faruk Koca’ya Ağır Cezalar

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, maç sonrasında hakem Halil Umut Meler’e yönelik saldırısı nedeniyle ağır cezalara çarptırıldı. Faruk Koca’ya, sürekli hak mahrumiyeti cezası verilerek 5 yıl boyunca herhangi bir futbol organizasyonuna katılımı engellendi. Aynı zamanda, talimatlara aykırı hareketi, müsabaka hakemine yönelik saldırısı ve sebep olduğu saha olaylarından dolayı 2.000.000 TL para cezası uygulandı. zbahis giriş

Diğer Cezalar ve İdarecilere İhtarlar

Aynı müsabakada MKE Ankaragücü Kulübü idarecilerine de cezalar verildi. İdarecilerin akreditasyon kurallarını ihlal etmeleri sonucu İHTAR CEZASI uygulandı. Ayrıca, müsabaka sonrası yeşil zemine girmeleri nedeniyle çeşitli sürelerde hak mahrumiyeti ve para cezalarıyla cezalandırıldılar.

PFDK, kulüp görevlisi Mulla Ali Çetin’e müsabaka güvenliğini sağlama kurallarını bireysel olarak ihlal ettiği için 1 ay hak mahrumiyeti cezası verdi. Aynı şekilde, idareci Şahin Yunus Şahin ve Kenan Çelikkaya’ya da müsabaka hakemine yönelik saldırıları nedeniyle 5 yıl sürekli hak mahrumiyeti cezası verildi.

Toplamda 17 kişiye çeşitli cezaların verildiği bu kararlar, Türk futbolunda fair play ve spor disiplinine vurgu yapmak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir