Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. NASA, UFO avına başlıyor

NASA, UFO avına başlıyor

haber haber -
22 0

Amerika Birleşik Devletleri Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), UFO’ları bilimsel olarak inceleme planlarını duyurdu. NASA tarafından UFO’ları araştırması için kurulan ekip, dünya dışı kökenli cisimleri ve ulusal güvenliğine yönelik tehditleri araştıracak

Araştırmaya dahil olan NASA uzmanları, tanımlanamayan hava olaylarıyla (UAP) ilgili verileri bilimsel bir perspektiften araştıracak. NASA’nın açıklamasına göre, UFO çalışmasının tamamlanmasının yaklaşık dokuz ay sürmesi bekleniyor.

NASA’nın ilk sonuçlar için dokuz ay gibi yakın bir tarih vermesi dikkatlerden kaçmadı. ABD’nin bugüne kadar toplamda 140 UAP görüntüsü yakaladığını göz ardı etmemek lazım. Bu görüntülerdeki cisimlerin, Rusya veya Çin bağlantılı olmadığı da onaylandı.

NASA’nın oluşturduğu bu ekip, bilimsel araştırmalarıyla öne çıkan Simons Vakfı’nın da Başkanı astrofizikçi David Spergel tarafından yönetilecek. Spergel konuyla ilgili şunları söyledi:

“UAP’lerin dünya dışı kökenli olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Ancak gözlem eksikliği göz önüne alındığında, ilk görevimiz basitçe toplayabildiğimiz en sağlam verileri toplamak. Sivillerden, hükümetlerden, kar amacı gütmeyen kuruluşlardan ve mevcut şirketlerden gelen verilerin en iyi nasıl analiz edileceğini belirleyeceğiz.”

ABD Kongresi ayrıca geçtiğimiz günlerde “Tanımlanamayan Hava Olayları” (UAP) başlıklı bir oturum düzenledi. Pentagon ve ABD’nin diğer gizli servisleri, fiziksel olarak imkansız uçuş manevraları yaptığı tespit edilen cisimlerin görüntülerini inceledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir