Teknoloji

İstanbul’da NFT rüzgarı

Türk kripto para ve NFT dünyası geçtiğimiz ay iki büyük siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. Ancak bu hafta yaşanan Türk NFT piyasasındaki gelişme yüzleri gülümsetti. Perşembe gününden beri İstanbul..

İstanbul’da NFT rüzgarı

Türk kripto para ve NFT dünyası geçtiğimiz ay iki büyük siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. Ancak bu hafta yaşanan Türk NFT piyasasındaki gelişme yüzleri gülümsetti. Perşembe gününden beri İstanbul kar yağışıyla mücadele ederken ortaya sosyal medyada çok güzel manzaralar çıktı. Çekilen fotoğraflardan bir tanesi NFT pazarı olan Open Sea’de satışa çıktı.

Popüler sosyal medya platformu Twitter’da Hasan Aydın tarafından paylaşılan “İstanbul City Anlık” başlığıyla paylaştığı görsel anlık olarak 178 bin beğeni aldı. Kullanıcılar tarafından beğenilen İstanbul NFT’si kullanıcılar tarafından hızlı cep telefonlarına arka plan yapıldı.

Open Sea’de an itibariyle 0,777 ETH (2.002 dolar) değerine çıkan görsel 22 kişi tarafından favoriye eklendi. Dün sabah saatlerinde satışa çıkarılan sana eseri 21 mart sabah 01:29’a dek satışta olacak. Metehan777 isimli kullanıcının sahip olduğu eser yaklaşık olarak 863 dolara satın alındı.

2017 yılından beri önemli bir koleksiyon olan EtherRock koleksiyonun önemli bir parçası milyon dolarlık değeri yerine yanlışlıkla daha uygun bir fiyata siteye yüklenmesiyle birlikte neredeyse bedavaya yakın bir fiyata satıldı. Yaklaşık olarak 1 centten daha ucuz bir fiyata satın alınan sanat eseri şuan itibariyle 234 ETH değerinde.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL