Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Askerleri Cibaliya Saldırılarını Sürdürüyor

İsrail Askerleri Cibaliya Saldırılarını Sürdürüyor

admin admin -
38 0

İsrail’in Cibaliya Beldesi’nde Saldırıları Devam Ediyor

İsrail askerleri, Cibaliya beldesi ve çevre bölgelerde 12 Mayıs’ta başladıkları kara saldırıları 15. gününde de sürdürüyor. Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail uçaklarının Cibaliya bölgesinde Filistinlilerin bulunduğu bölgeye hava saldırısı düzenlemesi sonucu hayatını kaybeden 3 kişi ve yaralananlar, Gazze kentindeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne getirildi.

İsrail’in Hulle Ailesinin Evine Yönelik Saldırıda 12 Kişi Yaşamını Yitirdi

İsrail’in “Hulle” ailesinin evine düzenlediği saldırıda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu en az 12 kişi yaşamını yitirdi. Sivil savunma ekipleri, yerle bir olan evin enkazında hayatta kalan veya kaybolanlar için arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

İHH’nın Okulu Çevresine Yapılan Saldırıda 3 Filistinli Öldü

Yine Cibaliya’da İHH tarafından yaptırılmış Necmeddin Erbakan Okulu’nun çevresinde bir eve düzenlenen saldırıda 3 Filistinli öldü, yaralananlar oldu. İsrail sivillerin yaşadığı evleri hedef alıyor.

Filistinliler Evlerinden Ayrılarak Sığınma Merkezlerine Gidiyor

Bölgede düzenlenen saldırılar sonucu yüzlerce Filistinli evlerinden ayrılarak sığınma merkezlerine gitti. Askerler, Cibaliya’da çok sayıda evi havaya uçurdu. Sivil savunma ve sağlık ekiplerinin saldırılar sonucu bölgeye ulaşımının zor olması nedeniyle ölü sayısı henüz belirlenemiyor.

İlgili Yazılar