Genel

Google’a büyük ceza

Dünyanın en büyük arama motoru olarak kabul edilen Google, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama motorunu bilgi edinmek, eğlenmek gibi amaçlarla kullanılırken bir kısmı kötü..

Google’a büyük ceza

Dünyanın en büyük arama motoru olarak kabul edilen Google, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama motorunu bilgi edinmek, eğlenmek gibi amaçlarla kullanılırken bir kısmı kötü amaçlarla kullanıyor.

İnternette milyonlarca yasaklı içerikler bulunuyor. Her ne kadar şirketler tarafından kaldırılmaya çalışılsa da bu içeriklerin büyük çoğunluğu kaldırılamıyor. Bu konuyla ilgili büyük şirketlere cezalar geliyor. Aynı Google’ın başına gelenler gibi.

Bir Rus mahkemesi, internette bulunan ve Rusya tarafından yasa dışı sayılan içeriğin Google tarafından kaldırılmadığı gerekçesiyle şirketi 98 milyon dolar para cezasına çarptırdı. Reuters haber ajansının yayınladığı raporlara göre ceza yaklaşık 7.2 milyar ruble ediyor ve tutar Google’ın Rusya’daki gelirinin yaklaşık %8’ini oluşturuyor. Rusya hükümeti büyük şirketler üzerinde baskı kuruyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL