Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Hapishanelerindeki Esirlerin Durumu Endişe Verici

Gazze’de İsrail Hapishanelerindeki Esirlerin Durumu Endişe Verici

admin admin -
61 0

Gazzeli Esirlere Yönelik İşkence ve Kötü Muamele İddiaları

Gazze’deki Esirler ve Serbest Bırakılanlar Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail hapishanelerinde tutulan Gazzeli esirlerin durumunun endişe verici olduğu belirtildi. Esirlerin çoğunun meçhule doğru gittiği kaydedilirken, ilk günlerde ağır işkencelere maruz bırakıldıkları ve kötü muamele gördükleri vurgulandı.

Uluslararası Topluma Çağrı

Açıklamada, Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin de aralarında bulunduğu kurumların esirleri ziyaret etme taleplerinin İsrail makamlarınca reddedildiği belirtildi. Esirlerin yaşadığı insanlık dışı muamelelerin kınandığı açıklamada, uluslararası toplumdan İsrail’in bu suçlara ilişkin ciddi soruşturma başlatması için baskı yapması istendi.

Filistinli Binlerce Kişi Alıkonuldu

İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli alıkonuldu. Araştırmacılar, alıkonulanların arasında kadın, çocuk ve sağlık çalışanlarının da bulunduğunu belirtiyor.

Gazze’deki İnsani Kriz Derinleşiyor

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bildiriliyor. Sivil altyapının hedef alındığı saldırılarda hastane ve eğitim kurumlarının da zarar gördüğü vurgulanıyor. Gazze’deki sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmek için sınır kapılarının açılması gerektiği belirtiliyor.

İlgili Yazılar