Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistin’de İsrail Saldırıları Sonucu Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

Filistin’de İsrail Saldırıları Sonucu Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

admin admin -
46 0

İsrail’in Han Yunus’ta Gerçekleştirdiği Hava Saldırısı

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Han Yunus’un güneyindeki Mean bölgesinde Ebu Cezer ailesine ait bir eve düzenlediği hava saldırısında, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi öldü. Cenazeler şehirdeki Avrupa Hastanesi’ne kaldırıldı.

İsrail Tankları ve Savaş Uçaklarının Halkı Hedef Alması

Yerel kaynaklar, Yebna kampının merkezi, El-Huda Camii yanı, Kiir Kavşağı yakını, Ali İbn Ebi Talib Camii yanı, El-Avde, En-Necme, Eş-Şarki bölgeleri ile Şabura kampının ortasındaki Berka Stadyumu’nda İsrail tanklarının zaman zaman vatandaşların evlerini bombaladığını belirtti. Ayrıca, İsrail savaş uçakları ve askeri araçlarının Refah şehrinin merkezi ve batısındaki vatandaşların evlerine ateş açtığı ve şehrin güneybatısındaki Tel Zurub bölgesini çevresine ateş açtığı bildirildi.

Gazze’de Yaralılar ve Ölümler

İşgal savaş uçaklarının, Gazze’nin Es-Sabra mahallesindeki Abdullah Azzam Camisi yakınında El-Gurra ailesine ait bir evi bombalaması sonucu 5 kişi yaralandı. Ayrıca, Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Kudüs Hastanesi çalışanlarından Dr. İsam Ravhi Muhammed Akıl’ın Bureyc Mülteci Kampı’ndaki evinin hedef alınması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Ölümü ile Kızılay ekiplerinden ölenlerin sayısının 30’a yükseldiği, bunlardan 17’sinin görevini yaptığı sırada yaşamını yitirdiği aktarıldı.

İlgili Yazılar