Teknoloji

En popüler Windows sürümleri

Windows 11, ekim ayında kararlı sürümü ile dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gerek bünyesinde barındırdığı hatalar gerekse sistem gereksinimleri ile eleştirilerin odak noktası haline gelen sürüm, son birkaç..

En popüler Windows sürümleri

Windows 11, ekim ayında kararlı sürümü ile dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gerek bünyesinde barındırdığı hatalar gerekse sistem gereksinimleri ile eleştirilerin odak noktası haline gelen sürüm, son birkaç ayda aldığı yeni güncellemelerle kaliteli bir Windows deneyimi sunmaya başladı.

Windows 11’in kararlı sürümü ile ekim ayında çıkış yapması ile kullanıcılar da yeni sürüme geçiş yapmaya başladı. Bu kapsamda aylık yayınladığı raporlarla Windows sürümlerinin kullanım oranlarını gözler önüne seren AdDuplex, bir süre önce Şubat 2022 raporunu yayınladı.

Yayınlanan rapora göre şubat ayında Windows 11 kullanım oranları yüzde 3,2 artarak yüzde 19,3 bandına çıktı. Bunun yanı sıra Windows 10’un en yeni sürümü 21H2 yüzde 8,9 arttı ve yüzde 21 seviyelerine kadar yükseldi.

Son olarak AdDuplex tarafından yayınlanan Şubat 2022 verilerinin AdDuplex SDK v.2 ve üstünü kullanan 5 bin Windows Store uygulamasından toplandığını belirtelim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL