Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Elektrikli Çit Bekçi: Tarlalarınız 7/24 Güvende

Elektrikli Çit Bekçi: Tarlalarınız 7/24 Güvende

haber haber -
28 0

Elektrikli çit bekçi, güvenliğini sağlama konusunda zorlandığınız tarla, bahçe ve benzeri alanlar için geliştirilmiştir. Sürekli kontrol edemediğiniz tarlalarınız ve bahçelerinizi, bu özel sistemler ile 7/24 koruyabilir ve yaban hayvanlarının verdiği zararların tamamen önüne geçebilirsiniz.

Tarımsal üretim, oldukça uzun bir süreçtir. Tohum şeklinde toprağa bırakılan bitkiler, zaman içerisinde büyür, gelişir ve ürün vermeye başlar. Her şey yolunda giderken tarlanıza veya bahçenize bir yabani hayvan girer ve bütün ürünlere zarar verir. İşte bu durum, uzun sürecin sonunda yaşanacak mutluluğun ve elde edilecek gelirin tamamen kaybedilmesine neden olur.

Farklı büyüklükte olan tarlaları korumanın en etkili yolu çit bekçi sistemlerinden yararlanmaktır. Büyüklüğü ne kadar olursa olsun, özel ekipmanlar sayesinde etrafını tamamen bu sistemin çitleri kapatabilirsiniz. Böylece elektrikli çit bekçi ile koruduğunuz alanlardaki yabani hayvan riski ortadan tamamen kalkar.

Elektrikli Çit Bekçi Nasıl Çalışır?

Bu sistem ile bahçenizin veya tarlanızın sınırlarının her bölgesine adeta bir bekçi dikersiniz. Tarlanıza girmek isteyen yabani hayvanlar, bir elektrik duvarı ile karşılaşır. Çitlere temas eden yabani hayvanlar, elektrik şokuna kapılır ve hızla çitlerden uzaklaşır. Böylece tarlanıza girerek, ürünlerinize zarar verme riskleri tamamen ortadan kaldırılmış olunur.

Elektrikli çit sistemleri, özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemler ile yabani hayvanların öldürülmesi veya onlara kalıcı şekilde zarar verilmesi hedeflenmiyor. Temel hedef, hayvanları elektrik şokla korkutmak ve onları bahçeden uzak tutmak. Böylece insan ile yabani hayvanların aynı bölgede bulunması sağlanıyor ve yabani hayat etkili bir şekilde korunuyor.

Bu sistemin basit bir çalışma prensibi bulunuyor. Elektrikli çit bekçi; güneş panelleri, iletken çit telleri, yalıtkan çit kazıkları ve akü gibi ekipmanlardan meydana geliyor. Bu sistem, güneş ışığından elde edilen elektriğin tellere verilmesi ve tellerde 7/24 elektrik bulunması prensibine göre çalışıyor. Güneşin olmadığı zamanlarda ise aküye depolanan elektrik kullanılıyor. Böylece sistemde her zaman elektrik yüklü oluyor. Sitemizde yer alan farklı özelliklere sahip olan elektrikli çitleri inceleyebilir ve bunlardan uygun olanları hemen sipariş ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir