Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. eğitim
  4. »
  5. EKPSS Sonuçları Açıklandı: ÖSYM’den Tarih ve Detaylar

EKPSS Sonuçları Açıklandı: ÖSYM’den Tarih ve Detaylar

admin admin -
34 0

EKPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklandı?

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları bekleyen adaylar için heyecanla beklenen tarih geldi. EKPSS sonuçları, 23 Mayıs 2024 tarihinde açıklandı.

EKPSS Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sonuçları öğrenmek için adaylar https://sonuc.osym.gov.tr/ adresine giriş yapabilirler. Sınav sonucunu öğrenmek için T.C. Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday Şifresi gerekli olacaktır.

EKPSS Soru ve Cevapları Hakkında Bilgi

EKPSS soru ve cevapları, sınavın 28 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilmesinin ardından %10’u erişime açıldı. Soru ve cevaplarla birlikte cevap kağıtları da sonuçların açıklanmasıyla erişime sunuldu.

KPSS Nedir?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), ÖSYM tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında görev alacak personelin belirlenmesi amacıyla yapılan bir sınavdır. KPSS içerisinde farklı sınavlar bulunmakta olup, adayların mezun oldukları bölüme ve atanacakları kadroya göre değişiklik göstermektedir.

KPSS ile alım yapılan kadrolar A ve B grupları olarak ikiye ayrılmaktadır. A Grubu Kadrolar, özel yarışma sınavına tabi tutulan meslekler için geçerli iken, B Grubu Kadrolar daha genel kamu hizmetleri ve görevlerine atama yapılacak kadroları kapsamaktadır.

İlgili Yazılar