Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tasarruf ve Fahiş Fiyatlarla Mücadele Kararlılıkla Devam Edecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tasarruf ve Fahiş Fiyatlarla Mücadele Kararlılıkla Devam Edecek”

admin admin -
91 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kamuda Tasarruf Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Kamuda tasarrufa yönelik yürütülen çalışmaya ilişkin şunları aktardı:

“Tasarruftan kamuda gereksiz harcamaların ortadan kaldırılması, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması anlaşılmalıdır. Bütçelerin buna göre revize edilmesi için bizler de şu anda bir çalışma yapıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tasarruf adımlarını takip edecek, resmi taşıt kullanımlarından, haberleşme giderlerine, temsil, tören, ağırlama hizmetlerinden, demirbaş alımlarına kadar tüm harcamalar gözden geçirilecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fahiş Fiyatlarla Mücadele Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıda sektöründe uygulanan fahiş fiyatlarla ilgili yeni tedbirlerin betticket bonusları gelebileceği uyarısını yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Fahiş fiyatlarla mücadelede yeni ve daha caydırıcı tedbirler ortaya koyabiliriz. Aşırı kar hırsı dizginlenmediği müddetçe ne kadar maaş artışı yaparsanız yapın sorun devam edecektir. Gerekli tedbirler için ilgili bakanlıklarımız şu anda çalışmalarını yapıyorlar. Kısa süre içinde somut birtakım adımlarla enflasyonu da artıran bu fahiş fiyatlara karşı mücadelemiz kesinlikle gerçekleşecektir.”

“Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunu kim yaparsa yapsın bedelini fazlasıyla ödeyecek.”

İlgili Yazılar