Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Çin-Tayvan krizi büyüyor

Çin-Tayvan krizi büyüyor

haber haber -
17 0

Çin ile Tayvan arasındaki gerilim savaşın eşiğine geldi. Bu sabah itibariyle de Tayvan adası havadan ve denizden kuşatma altına alındı. Bunun üzerine ABD bir temsilci göndererek işgalin önüne geçmeye çalıştı. Fakat ipler kopma noktasına kadar geldi.

Tayvan merkezli teknoloji şirketleri!
TSMC
Acer
Asus
Gigabyte
Foxconn
Sea Sonic
Realtek
HTC
Lenovo
MediaTek
A4Tech
MSI
ADATA
Zyxel
ASRock
BenQ-Siemens
E-TEN
Compal Electronics
ViewSonic
Thermaltake

Yukarıda paylaştığımız Tayvan merkezli teknoloji şirketleri, aslında listenin yalnızca görünen yüzü. Örneğin TSMC, teknoloji piyasasının en büyük yarı iletken üreticisi konumunda. Bu da kullandığımız akıllı telefonlardan otomobile kadar birçok teknolojik cihazın içinde TSMC tarafından üretilen çipler olduğu anlamına geliyor.

Tabii Qualcomm, NVIDIA, AMD, MediaTek, Marvell Technology, STMicroelectronics ve Broadcom TSMC’ye üretim yaptıran birçok diğer şirket de durumdan etkilenecek. Üstelik bunlar yalnızca TSMC’nin kapanması durumunda zarar görecek olanlar.

Foxconn’da TSMC gibi geliri yüksek çok uluslu şirketler arasında yer alıyor. Başlıca hizmetleri arasında üretim, dizayn ve satış hizmeti bulunuyor. En büyük müşterileri ise telefon ve tablet pazarında Apple, konsol pazarında ise Sony ve Microsoft.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir