Genel

Buca Kombi Tamir

Daha kolay yaşam alanlarımıza ısı sağlayabilmemiz için icat edilen kombiler ortalama olarak otuz yılı aşkın bir süreden beri ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır. Son zamanlarda küçük şehirlerde bile kullanımı yaygınlaşan kombiler neredeyse..

Buca Kombi Tamir

Daha kolay yaşam alanlarımıza ısı sağlayabilmemiz için icat edilen kombiler ortalama olarak otuz yılı aşkın bir süreden beri ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır. Son zamanlarda küçük şehirlerde bile kullanımı yaygınlaşan kombiler neredeyse tüm ülke halkı tarafından benimsenmiştir. Kombi arızaları çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir. Fakat kombi arızlarının oluşmasına neden yüksek oranda kullanıcı hataları olarak gösterilebilir. Kullanıcı hatalarının gelişmesindeki en büyük neden düzenli olarak kombilerin bakımlarının yapılmamasıdır. Düzenli olarak yapılan kombi bakımları kombilerin uzun süre arıza çıkartmadan çalıştırılmasını sağlayabilmektedir. Kombi arızalarının ortaya çıkmaması için mutlaka kombilerin aralıklı süreçlerde bakımlarının yapılması gereklidir. Bakımı düzenli yapıldığında gaz kaçağı kontrollerinin de yapılması nedeni ile kombilerde görülen gaz kaçağı arızaları da ortadan kaldırılabilmektedir. Kombilerin tamir sistemi her zaman çıkartmış oldukları arızalar takip edilerek yapılmaktadır. Bazı arızalar sistem arızaları olarak kombilerde görülebilir fakat daha çok kombilerde kullanıcı hatalarının oluşması nedeni ile parça arızaları da gözlemlenebilir. Kombi arızalarının tümünde Buca Vaillant Kombi Servisiolarak siz değerli müşterilerimize destek vermekteyiz. Tüm kombi arızaları ve bakım çeşitleri için bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kalorifer petek temizliği kalorifer peteklerinden daha iyi bir şekilde verim almak için mutlaka yılda bir yapılması gereken işlemler arasındadır. Kalorifer petek temizliğinin Vaillant Kombi Servisi olarak tarafımızca her yıl sonbahar aylarında yapılması önerilmektedir. Kalorifer petek temizliği yapıldıktan sonra hissedilebilecek şekilde yaşam alanlarında ısının artması muhtemeldir. Bu da az yakıt kullanımı ile çokça ısı oluşmasına neden olan kalorifer petek temizliği sonuçlarındandır. Kalorifer petek temizliği yaptırma süreçlerinde mutlaka kombi bakımı da birlikte yaptırılmalıdır. Kombi bakımları sonrasında kombilerin çok daha iyi performans sağladığı görülmektedir. Kombilerin bakımlarının yapılma aşamasında kombilerin iç kısmında bulunan tüm parçalar gözden geçirilir, arızalı olan parçalar yeni sisteme ait olan parçalar ile değişim yapılarak kombinin daha sonradan oluşturabileceği tüm arızaların önüne geçilir. Kombi bakım ve onarım sonrasında tüm yıl boyunca kombi ve kalorifer petekleri hiçbir şekilde arıza yapmadan kullanılabilmektedir. Kombi bakımı ve kalorifer petek temizliği sonrasında yakıt tasarrufu yapmak da mümkündür.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL