Teknoloji

Apple WWDC 2022

Bloomberg adlı ekonomi kanalından sık sık Apple ile ilgili tahminlerde bulunan Mark Gurman, WWDC ve iOS 16 ile ilgili tahminlerde bulundu. Geçmişte yaptığı birçok sızıntı ve tahmin haberi tutan Gurman,..

Apple WWDC 2022

Bloomberg adlı ekonomi kanalından sık sık Apple ile ilgili tahminlerde bulunan Mark Gurman, WWDC ve iOS 16 ile ilgili tahminlerde bulundu. Geçmişte yaptığı birçok sızıntı ve tahmin haberi tutan Gurman, iOS 16 ve WatchOS 9 için büyük yükseltmeler başlığı attı.

Mark Gurman, Apple’ın iOS 16’da arayüzün tasarım değişikliği beklemediğini açıkladı. Ünlü editör, güncellemede en büyük değişikliğin bildirimlerde ve sağlık izleme hizmetlerinde olacağını söyledi.

Bloomberg editörü, çoklu görev çubuklarının iPadOS 16’da değişeceğini ve daha gelişmiş olarak karşımıza çıkacağını beklediğini yazdı. Mark Gurman, bunlara ek AppleWatch’ın da aktivite ve sağlık takibinde dikkat çekici güncellemeler alacağını ve AppleWatch serisi için harika bir yıl olacağını paylaştı.

Mark Gurman, son olarak merakla beklenen Apple Karma Gerçeklik kulaklığı için herhangi bir şey beklemediğini belirten şu açıklamaları yaptı:

Bildiğim kadarıyla, karma gerçeklik kulaklığının tam teşekküllü bir tanıtımı muhtemelen Haziran ayında söz konusu değil, ancak iOS 16’nın (kod adı Sydney) beta sürümleri ve iPhone etkileşimleri kulaklığa yapılan referanslarla dolu olacak.

Bu durum kulaklığın Haziran’da başlayacak ve iOS 17’nin 2023 sonbaharında gelmesine kadar sürecek olan arada piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Ancak Apple’ın yaklaşmakta olan artırılmış ve sanal gerçeklik yazılımlarından bazılarını daha önce ön izlemesini önerebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL