Dünya

Anonymous’tan Rusya’ya açık tehdit

Hacker grubu Anonymous da işgal girişiminin ilk günlerinde savaşa kesinlikle karşı olduklarını belirterek Rusya’ya siber saldırı odaklı bir savaş ilan ettiklerini duyurmuştu. Bu kapsamda Rusya Federal Güvenlik Servisi ve ülkedeki..

Anonymous’tan Rusya’ya açık tehdit

Hacker grubu Anonymous da işgal girişiminin ilk günlerinde savaşa kesinlikle karşı olduklarını belirterek Rusya’ya siber saldırı odaklı bir savaş ilan ettiklerini duyurmuştu. Bu kapsamda Rusya Federal Güvenlik Servisi ve ülkedeki tüm TV kanalları hacklenmişti.

Rusya’ya yönelik siber saldırılarına hız kesmeden devam eden Anonymous grubunun bir üyesi, kısa süre önce BBC‘ye önemli açıklamalarda bulundu. Bu süreçte benimsedikleri amaç ve taktiklerinden bahseden bilgisayar korsanı, açıklamanın bir bölümünde ise Rusya’ya açık tehditte bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Kremlin’e siber ‘savaş’ ilan ettiğimizden beri, Kremlin propaganda kanallarına yapılan ve asıl yayını kesintiye uğratan iki siber saldırı oldu. Ukrayna’daki mevcut durumun görüntülerini ve videolarını yayınladık.

Ukrayna’da barışı sağlamak için hiçbir şey yapılmazsa, vitesi artırarak Kremlin’e yönelik saldırıları yoğunlaştıracağız.

Bunun dışında röportajı gerçekleştiren BBC muhabiri, söz konusu siber saldırıların ciddi bir siber suç teşkil ettiğini söylediğini ve hackerın da buna ”Suç olduğunu kabul ediyoruz. Ancak masum Ukrayna’lılar katlediliyor.” şeklinde yanıt verdiğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL