Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. Reklam: News Tanıtım

Tekno Cini – Teknocini.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ABD Merkez Bankası’nın Faiz Politikasına Yönelik Değerlendirmeler ve Makroekonomik Gelişmeler

ABD Merkez Bankası’nın Faiz Politikasına Yönelik Değerlendirmeler ve Makroekonomik Gelişmeler

admin admin -
165 0

ABD Merkez Bankası Üyeleri Enflasyon ve Faiz İndirimi Konusunda Temkinli

ABD’de açıklanan makroekonomik veriler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yetkililerini faiz indirimi konusunda daha temkinli olmaya yöneltiyor. Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, enflasyon konusunda daha sabırlı olunması gerektiğini vurgularken, Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller faiz artışının gereksiz olduğunu ifade etti.

Fed’in Politika Faizi Sabit Tutuldu, Faiz İndirimi İhtimali Değerlendiriliyor

Fed’in politika faizi %5,25-5,50 aralığında sabit tutuldu. Ancak son veriler, faiz indirimine gitme ihtimalini erteledi. Bankanın faiz indirimine başlama ihtimali kasımda yüzde 63, aralıkta ise yüzde 80 olarak fiyatlandı.

Küresel Piyasalarda Dolar, Altın, Petrol ve Diğer Fiyatlarda Değişimler

Amerika’nın 10 yıllık hazine tahvil faizi artarken, dolar endeksi ve altının ons fiyatı düştü. Brent petrol fiyatlarındaki düşüş, ABD’deki petrol talebine ilişkin endişelerle gerçekleşti.

Kripto Para Piyasasında Bitcoin ve Ethereum’da Dalgalanma

Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) beklentisiyle Bitcoin değer kazanırken, diğer kripto paralarda da hareketlilik yaşandı. Bitcoin, 71 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi.

New York Borsası ve ABD Ekonomisindeki Gelişmeler

New York borsasında risk algısındaki artışla endeksler karışık seyretti. ABD’de açıklanan veriler, ekonomik aktivitedeki canlanmaya işaret etti. İmalat sanayi, hizmet sektörü ve PMI endeksleri beklentilerin üzerinde gerçekleşti, ancak ikinci el konut satışları düştü.

İlgili Yazılar